Poznaj Nas

  • Nazywam się Bogusław Szczepan i od 38 lat jestem lekarzem, a pediatrą od 1986. Wiele lat pracowałem z dziećmi i dorosłymi w podstawowej opiece medycznej. Dyżurowałem w ramach pogotowia, oddziału pediatrycznego oraz oddziału noworodkowego.

  Od 1996 roku pracuje jako pulmonolog dziecięcy. Po uzyskaniu specjalizacji w dziedzinie alergologii zdecydowałem się poprowadzić Poradnię Alergologiczną, w której udzielam porad medycznych już od ponad 16 lat.

  Od około 20 lat zajmuję się immunoterapią swoistą, w potocznym rozumieniu „odczulaniem”, czyli procesem modulacji naturalnej odpowiedzi organizmu na alergeny. Jest to jak dotąd jedyna skuteczna metoda zapobiegania progresji i leczenia przyczynowego alergii. Odczuliłem skutecznie wiele tysięcy dzieci i dorosłych, prowadząc do minimalizacji objawów klinicznych i poprawy funkcjonowania alergików w codziennym życiu. Staramy się naszych pacjentów otoczyć opieką i dbać o ich zdrowie w najlepszy możliwy sposób. Każdego roku uczestniczymy w szkoleniach, sympozjach i zjazdach Alergologów. Dbamy o przyjazna atmosferę, punktualność i profesjonalizm w kontakcie z małymi i dorosłymi pacjentami.

  Od 2012 roku współpracuje z lekarzem Karoliną Szczepan, która posiada tytuł specjalisty chorób dziecięcych oraz specjalisty w dziedzinie alergologii. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Pediatryczno-pulmonologicznym Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, a następnie w Klinice Alergologii Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Rzeszowie. Poza alergologią zajmuje się Ona również ultrasonografią w pediatrii.

  Staramy się naszych pacjentów otoczyć opieką i dbać o ich zdrowie w najlepszy możliwy sposób. Każdego roku uczestniczymy w szkoleniach, sympozjach i zjazdach Alergologów. Dbamy o przyjazna atmosferę, punktualność i profesjonalizm w kontakcie z małymi i dorosłymi pacjentami.

  Lubimy naszą pracę i cieszymy się z poprawy zdrowia u każdego naszego pacjenta.

  Posiadamy kontrakt z NFZ na specjalistyczną opiekę alergologiczną dla dzieci do 18 roku życia. Przyjmujemy również pacjentów dorosłych. Współpracujemy z firmą Medicover.

 • Adres:

  ul. Twardowskiego 6A, 35-302 Rzeszów

 • Rejestracja:

  (17) 85-85-037

 • Email:

  recepcja@salubris.rzeszow.pl

 • www

  www.salubris.rzeszow.pl